Låtskriverkurs med Synne Sørgjerd

Søndag 18.01 holder vi et gratis låtskriverkurs for alle AKKS medlemmer mellom 14-26 år. Påmelding er bindene så gi beskjed om du ikke kan stille. Kurset holdes på Metropolis.

Er du nysgjerrig på låtskriving? Eller skriver du allerede men trenger inspirasjon til å skrive låter som faktisk betyr noe?

Bli med på låtskriverworkshop med Synne Sørgjerd – en av Norges mest ærlige og treffsikre tekstforfattere akkurat nå.

I denne to timers workshoppen jobber vi med tekst som utgangspunkt: hvordan du finner ideer, skriver mer personlig og gjør følelsene dine konkrete på papiret. Du får praktiske skriveøvelser, konstruktive tilbakemeldinger og ikke minst ærlige råd om hvordan det er å være ung artist i sosiale medier, både muligheter og fallgruver.

Workshoppen er for deg mellom 14 og 26 år, enten du allerede skriver låter eller bare er nysgjerrig på å prøve. Ingen forkunnskaper nødvendig, bare lyst til å skrive.

Synne Sørgjerd har det siste året markert seg som en sterk låtskriver og artist, med en rekke radiohits og tydelig synlighet i både presse og sosiale medier, og ikke minst på både klubb- og festivalscener som engasjerer fra stagediving til tårefylte øyne på første rad.

Meld deg på her.

Husk at påmeldingen er bindende så om du ikke kan stile – gi beskjed så plassen din kan gå videre til noen andre.

Kurset er gratis men man må ha betalt for AKKS medlemskap for 2026. Medlemskapet koster 50,- og man kan registrere seg her.