
DJ 2 for viderekomne
– er for de som har noe kunnskap fra før. Her bør man vite det grunnleggende om hvordan utstyret fungerer, og hvordan man mikser sammen to sanger. Her vil vi ha mer fokus på å finne sitt eget uttrykk og sin egen spillestil. Vi vil jobbe enda mer med effekter og overganger tilpasset elevenes ønske. På nivå 2 jobber vi sammen for å finne ditt særpreg og stil som DJ.
Vi har normalt mer pågang på Nivå 1 kurset vårt enn på nivå 2 kurset. Ved stor interesse arrangerer vi flere runder med nivå 1 kurs, og avlyser nivå 2 kurset dersom det er færre enn 3 påmeldte deltakere. Påmeldte deltakere holdes oppdatert om disse eventuelle endringene via e-post.
Instruktør for DJ 2 er Helene Johannessen.
Datoer for kurset er Mandagene 23.01, 30.01, 06.02, 13.02, (vinterferie i uke 8), 27.02 og 06.03. Kurset holdes på Gamle Munch-museet, Tøyengata 53. 0578 Oslo. kl 18:00-19:30
DJ kursene koster 2400 kr for 6 kursdager à 1,5 timer pr gang.
Påmelding DJ 2:
https://app.checkin.no/event/51903
Praktisk Info:
- Kurset går over 6 ganger med 1,5 timer kurs i 6 uker før vi avslutter kurset med å spille for andre på «Snurrekveld».
- Totalt 9 timers undervisning + kursavslutning med spilling for andre «snurrekveld»
- Gruppekurset foregår i grupper på maks 6 deltakere, hvor deltakerne deler på å bruke DJ-pulten.
- Du trenger ikke eget DJ-utstyr for å gå på kurs hos oss. DJ-pulten til AKKS brukes på kurs, og kan bookes til egenøvinger utenom kurstiden. Det vil ikke være mulig å ta med eget DJ-utstyr på kurset.
- På kurset bruker vi AKKS Oslos Pioneer CDJ spillere (standard for de fleste utesteder) og spiller med USB stick. Modeller: Pioneer XDJ-1000 med djm 850 mixer og cdj 900 nexus.
- Du må ta med din egen USB-stick på kurset, instruktøren viser deg tidlig på kurset hvordan du bruker denne.
- Det er mulig å øve gratis i AKKS sine øvingslokaler mellom kursdagene, mandag til torsdag før kl. 17:00 og i helgene for kursdeltakerne.
- Vi prøver å sette sammen grupper av likt aldersnivå, men det er først og fremst nivå vi går ut i fra ved sammensetning av grupper.
- Kurset holdes i AKKS Oslos øvingslokaler, Brenneriveien 9, på Grünerløkka.